• Dlaczego stosujemy markizy do okien pionowych i dachowych?

  Dlaczego stosujemy markizy do okien pionowych i dachowych?

  Markiza AMZ Solar to innowacyjny produkt, który posiada inteligentny system automatycznego uruchamiania w zależności od nasłonecznienia. Latem, w przypadku dużej ilości promieni słonecznych markiza samoczynnie rozsuwa się i chroni pomieszczenie przed nagrzaniem. Przy pochmurnej pogodzie markiza automatycznie się zwija zwiększając napływ naturalnego światła. Markiza AMZ Z-Wave zasilana jest prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave.

  Markiza VMZ Solar to specjalnie przygotowana konstrukcja przeznaczona do okien pionowych. Działa na tej samej zasadzie co markiza AMZ Solar. Inteligentny system reaguje na promieniowanie słoneczne zasuwając bądź rozsuwając markizę. Zasunięta markiza na oknie pionowym oprócz ochrony przed nagrzewaniem pomieszczenia pełni również funkcje moskitiery. Po zamontowaniu markizy na oknie nie jest wymagane podłączenie do sieci elektrycznej.

  Dzięki temu, że markiza absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, a nie w pomieszczeniu, znacznie lepiej chroni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem niż dodatki wewnętrzne. Markiza zapewnia do 8 razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi. Umożliwia jednocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem.
  Montaż markizy ogranicza się do zamocowania jej na oknie bez konieczności doprowadzenia zasilania z sieci elektrycznej. Budowa markizy VMZ umożliwia pełnienie funkcji moskitiery. Markiza VMZ Solar jest doskonałym rozwiązaniem dla budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych i obiektów użyteczności publicznej.

  W krawędziach tkaniny zatopiona jest taśma suwakowa, która utrzymuje odpowiednie napięcie tkaniny pomiędzy prowadnicami oraz zapobiega wypadaniu tkaniny z prowadnic. Takie połączenie tkanina-profil zwiększa jej odporność na wiatr. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h, a wiatru bocznego aż do 220km/h.
  Markiza Solar poprawia ergonomię pracy. Zapewnia równomierny rozkład natężenia światła, zapewniając naszym oczom wizualny komfort i chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem. W pomieszczeniach z zaciągniętą markizą oczy nie męczą się tak jak w pomieszczeniu bez markizy, gdzie rozkład natężenia światła jest bardzo nierównomierny.

  Markiza Solar może być sterowana w jednym z trzech trybów:

  • automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia),
  • półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie za pomocą pilota),
  • zdalna obsługa za pomocą dołączonego w zestawie pilota.

   

  Napisz komentarz →